Trimlogic | Sztorman – Trimlogic wspiera Bractwo Morza
1347
post-template-default,single,single-post,postid-1347,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive

Sztorman – Trimlogic wspiera Bractwo Morza

Sztorman – Trimlogic wspiera Bractwo Morza

13:16 02 września in News

SZTORMAN

TRIMLOGIC WSPIERA BRACTWO MORZA

 Przez lata na jachcie Sztormana organizowane były rejsy po Morzu Bałtyckim oraz był on wykorzystywany do nauczania żeglarstwa w ośrodkach harcerskich. Po kilku latach postoju w puckich „krzakach”, armatorem Sztormana zostało Bractwo Morza – organizacja non profit zrzeszająca miłośników morza. Przed zakupem jacht spędził kilka sezonów stojąc na lądzie w puckim HOM-ie, w międzyczasie część jego wyposażenia spłonęła w pożarze magazynu (m.in. silnik i materace). Młodzież w ramach stypendium morskiego własnymi siłami wyremontowała jacht i doprowadziła do ponownego postawienia żagli oraz wyruszenia Sztormana w morze. Ponad 2 tysiące roboczogodzin, wyrzeczeń, zmęczenia i wysiłku, aby dać jachtowi nowe życie. Widząc tak duże zaangażowanie i pasję wśród młodych ludzi Trimlogic  nie pozostał obojętny i postanowił wesprzeć Bractwo Morza zostając jednym ze sponsorów projektu Sztorman.

REMONT SZTORMANA ORAZ REJSY

  Sztorman to jacht turystyczno – regatowy zbudowany w 1973 roku w Stoczni Conrada w Gdańsku. Latem 2019 roku jacht został przestawiony z Pucka do Gdańska, gdzie miał się zacząć jego remont. We wrześniu, podczas inauguracji pierwszego naboru Stypendium Morskiego, Sztorman został wyciągnięty z wody i postawiony na nabrzeżu Przystani Cesarskiej. Sztorman wymagał gruntownego remontu zarówno kadłuba, pokładu jak i wnętrza. Zdemontowany został cały osprzęt, mahoniowe listwy odbojowe oraz drewniane elementy wnętrza. Następnie, usunięto starą farbę z części podwodnej kadłuba, pokładu oraz wnętrza. Wymienione zostały również okna. Do wakacji 2020 roku udało się pomalować wszystkie zaplanowane rejony. Tego samego sezonu udało się odwiedzić Gdynię i Jastarnię. Niestety przy planowaniu kolejnych rejsów konieczne było dokończenie remontu oraz zdobycie niezbędnego wyposażenia. Jednym z najważniejszych punktów była wymiana żagli, które ufundował Trimlogic.
W te wakacje Sztorman wraz z Bractwem Morza odwiedził porty: Hel, Kalmar, Oskarshamn, Nynashamn, Karingsund, Gavle, Kobba Klintar, Maarianhamina, Nykoping oraz Visby. Przepłynął łącznie 1315Mm w ciągu 375 godzin. Teraz, gdy jacht jest już sprawdzony, będzie on służył Stypendystom do organizowania pierwszych samodzielnych rejsów morskich. Aktualnie Sztormana spotkamy na przystani POLsail – nabrzeżu barkowym.

źródło: https://www.facebook.com/BractwoMorza/  https://www.youtube.com/channel/UCr89GYWOoL89WoX4HAGaU8A/featured

 

 

Beata Karczewska